دکتر بهناز بنی هاشمی » جراحی زیبایی زنان » توضیحاتی جامع درباره بخیه های لابیاپلاستی 
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

توضیحاتی جامع درباره بخیه های لابیاپلاستی 

یکی از جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی بانوان، لابیاپلاستی می باشد، که این جراحی به منظور زیباتر کردن لابیاها با انجام اعمالی مانند کوچک کردن و یا اصلاح فرم آن ها با دو روش جراحی و لابیاپلاستی با لیزر صورت خواهد گرفت، که در هر کدام از این روش ها نوع و میزان بخیه ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. یکی از دغدغه های بانوان برای انجام این عمل بخیه های آن و به جای ماندن جای آن ها می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی بخیه های ناشی از این جراحی بپردازیم. آیا امکان انجام این عمل بدون بخیه وجود دارد؟ بخیه ها چند روز بعد از عمل خواهند افتاد؟ برای به دست آوردن پاسخ این سوالات در ادامه این مقاله همراه ما باشید. 

روش های جراحی لابیاپلاستی 

لابیاپلاستی به منظور کوچک کردن لابیاماژور و یا لابیا مینور واژن مورد استفاده قرار می گیرد. در این جراحی قسمت های اضافی لابیا با روش های مختلفی از قبیل جراحی و لیزر انجام خواهد شد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. 

جراحی 

در این روش از تکنیک های مختلفی از قبیل تکنیک تریم و وج استفاده می شود که اغلب بخیه ها در این روش جذبی می باشند و لازم به کشیدن آن ها نیست اما اگر بخیه ها جذبی نباشند برای کشیدن آن ها افراد باید پس از حدود یک هفته به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه کنند. در ادامه به بررسی تکنیک های معرفی شده خواهیم پرداخت. 

تکنیک تریم 

در این تکنیک از جراحی دو برش بر روی لابیاها به صورت صاف ایجاد خواهد شد که توسط این برش ها، سایز لابیاها کاهش پیدا خواهد کرد. و در انتها نیز بخیه زده خواهند شد. 

تکنیک وج 

در این تکنیک برش ها به صورت وی شکل بر روی لبه لابیا مینور زده خواهند شد که توسط برش ها بافت مرکزی برداشته خواهد شد، مدت زمان انجام این تکینک طولانی تر بوده اما نتیجه بهتری را در بر خواهد داشت. 

لیزر 

یکی دیگر از روش های انجام این عمل زیبایی بانوان، لیزر می باشد، که این روش نسبت به جراحی در مدت زمان کم تری انجام شده و برای ایجاد برش از آن استفاده می شود. در این روش از بخیه های جذبی استفاده می شود، بنابراین نیازی به کشیدن آن ها نیست. این روش هم دقت جراحی و ایجاد برش را افزایش داده و هم دوران نقاهت را کاهش خواهد داد. 

انواع بخیه های لابیاپلاستی 

با توجه به روش و تکنیک استفاده شده در عمل، انواع مختلفی از بخیه ها از قبیل بخیه های جذبی و بخیه های غیر جذبی وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام از این نوع از بخیه ها خواهیم پرداخت. 

بخیه های جذبی 

این نوع از بخیه ها دارای نخ سازگار با آنزیم طبیعی بدن می باشد که جذب بدن شده و همینطور درد کم تری را نیز برای افراد در پی خواهد داشت. جنس نخ آن از استریل بوده و این بخیه ها با جوش خوردن زخم ها خواهند افتاد. بخیه حذبی انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها نخ ساده جذبی بوده که پس از گذشت شش الی دوازده روز حذب بدن شده و با کم ترین میزان درد و سوزش همراه می باشد. 

بخیه های غیرجذبی یا کشیدنی 

این بخیه ها نیاز به کشیدن داشته و به انواع مختلفی از نخ ها مانند نخ نایلونی، پلی پروپیلن، سیلک و پلی استر تقسیم بندی می شود. برخی از این نخ ها از یک رشته نخ تشکیل شده که به راحتی از بافت عبور خواهند کرد اما برخی از چند رشته نخ تشکیل شده اند که احتمال باز شدن دوخت در این نوع ا ز نخ ها بسیار کم می باشد اما ممکن است صدمات بیشتر را به بافت ها در هنگام رد شدن وارد کنند که همین امر ابتلا به عفونت بعد از لابیاپلاستی را نیز افزایش خواهد داد. 

مدت زمان جوش خوردن بخیه های لابیاپلاستی 

این موضوع بسیار برای افرادی که این جراحی را انجام داده اند با اهمیت می باشد، موارد مختلفی در جوش خوردن بخیه ها تاثیر دارد که یکی از آن ها نحوه مراقبت کردن از بخیه ها می باشد، به طور معمول توصیه می شود افراد برای کاهش مدت زمان جوش خوردن بخیه ها از انجام کارهای سنگین در دوران نقاهت برای جلوگیری از باز شدن و آسیب رساندن به بخیه ها خودداری شود. به طور کلی می توان گفت که مدت زمان جوش خوردن بخیه ها به نوع بخیه، پزشک متخصص زنان و زایمان، مراقبت های پیش از جراحی و مراقبت های پس از جراحی لابیاپلاستی، وضعیت بافت واژن، وضعیت جسمانی و همینطور سن افراد بستگی دارد.  

روش های مراقبت از بخیه های لابیاپلاستی 

برای کاهش مدت زمان جوش خوردن بخیه ها یک سری مراقبت ها وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. 

  • استفاده از پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص برای کاهش سوزش و تورم در هر نیم ساعت 
  • استفاده از کمپرس یخ ب مدت 48 ساعت پس از جراحی برای ترمیم بخیه های لابیاپلاستی 
  • رعایت توصیه های پزشک در روزهای اول 
  • خودداری از پیاده روی و رانندگی در هفته اول 
  • خودداری از برقراری رابطه جنسی تا دو ماه بعد از عمل 
  • شستن و خشک کردن محل عمل 
  • خودداری از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین 
  • استفاده از توالت فرنگی 
  • خودداری از دویدن و پریدن 

استفاده از پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص برای کاهش سوزش و تورم در هر نیم ساعت 
استفاده از کمپرس یخ ب مدت 48 ساعت پس از جراحی برای ترمیم بخیه های لابیاپلاستی 
رعایت توصیه های پزشک در روزهای اول 
خودداری از پیاده روی و رانندگی در هفته اول 
خودداری از برقراری رابطه جنسی تا دو ماه بعد از عمل 
شستن و خشک کردن محل عمل 
خودداری از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین 
استفاده از توالت فرنگی 
خودداری از دویدن و پریدن 

بخیه های لابیاپلاستی چد مدت بعد از عمل خواهند افتاد؟ 

افتادن بخیه ها بعد از عمل به عوامل مختلفی از جمله نحوه بخیه زدن پزشک بستگی دارد؛ در صورتی که این بخیه ها اصولی زده شده باشند زمان افتادن و جذب آن ها کم تر خواهد شد. از دیگر عوامل تاثیرگذار در کاهش مدت زمانی افتادن بخیه ها و بهبودی نیز تغذیه می باشد که افراد با مصرف مواد غذایی دارای پروتئین و ویتامین a و c می توان عمل جوش خوردن و بهبود بخیه ها را سرعت بخشید. اما به طور معمول افتادن بخیه ها و یا کشیدن آن ها بعد از گذشت دو هفته بعد از عمل اتفاق خواهد افتاد، و هرچه نخ بخیه ظریف تر باشد زمان کم تری نیز برای جذب نیاز خواهد بود. 

سخن پایانی

برای بهبود هر چه سریع تر بخیه های لابیاپلاستی توصیه می شود که افراد مراقبت ها و نکات دستوری را به درستی رعایت کنند، و در صورتی که بخیه ها باز شدند، باید در اسرع وقت به بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان برای درمان مراجعه کنند.  

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 3.3]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

لابیاپلاستی در دختران باکره

لابیاپلاستی در دختران باکره

سوالی که وجود دارد این است که آیا دختران باکره هم می‌توانند، لابیاپلاستی انجام دهند ؟ آیا باعث پارگی پرده بکارت نخواهد شد ؟ در حقیقت لابیاپلاستی...

پلاسماتراپی در جراحی زیبایی زنان

پلاسماتراپی در جراحی زیبایی زنان

با پیشرفت های اخیر در زمینه پزشکی و درمان های زیبایی شناختی غیر تهاجمی ، اکنون یک راه حل مهم به نام پلاسماتراپی واژن برای بهبود ظاهر ناحیه تناسلی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع