دکتر بهناز بنی هاشمی » جراحی زیبایی زنان » لابیاپلاستی در دختران جوان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

لابیاپلاستی در دختران جوان

لابیاپلاستی ، نوعی جراحی زیبایی واژن است که باعث تغییر شکل ظاهری در لابیای واژن می‌شود. اما سوالی که وجود دارد این است که آیا دختران باکره هم می‌توانند، لابیاپلاستی انجام دهند ؟ آیا باعث پارگی پرده بکارت نخواهد شد ؟

لابیاپلاستی چیست ؟

در حقیقت لابیاپلاستی واژن جزو عمل‌های زیبایی بشمار می‌رود. در این روش به کوچک کردن لابیا ، مینور واژن و قرینه‌سازی لابیاها می‌پردازند. حالا شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا بخواهیم لابیا را کوچک کنیم ؟ زیرا لابیای بزرگ در بعضی افراد ایجاد مشکل می‌کند. بزرگی لابیا باعث می‌شود، دائما با سطح لباس اصطکاک پیدا کنند و آزاردهنده باشند، یا باعث جلوگیری از لذت رابطه جنسی می‌شوند و همچنین ظاهر بدی به واژن می‌دهد. گاهی لابیا یک سمت از طرف دیگر بزرگتر است، یعنی سایز مساوی ندارند ، این موضوع اعتماد بنفس فرد را در رابطه جنسی از بین می‌برد. این عمل به اینگونه افراد کمک فراوانی کرده و بعد از انجام توسط بهترین جراح زنان همه راضی خواهند بود.

لابیاپلاستی در دختران جوان

جالب است بدانید ، عمل لابیاپلاستی در سطح بیرونی واژن انجام می‌شود و به پرده بکارت ربط پیدا نمی‌کند. بنابراین دختران جوان و باکره بدون هیچگونه نگرانی می‌توانند، از لابیاپلاستی استفاده کنند. جراح با توجه به میزان مشکل، پیشنهاد می‌دهد که از چه روشی برای این کار استفاده شود. برای افرادی که زودتر به بلوغ رسیدند از سن شانزده سالگی و در غیر این صورت از هجده سالگی می‌توان از این روش استفاده کرد. اگر کسی دچار مشکلات لابیایی است هرچه زودتر باید اقدام به درمان کند، زیرا هرچه زمان بگذرد، لابیاها بیشتر دچار افتادگی و افزایش سایز می‌شوند.

آیا لابیاپلاستی در آینده مشکلات روابط جنسی برای دختران باکره ایجاد می‌کند ؟

لابیاپلاستی توسط بهترین جراح زنان با دقت انجام شده و آسیبی به کلیتوریس و عصب جنسی نمی‌رسد. از طرفی کوچکتر شدن لابیاها باعث می‌شوند در رابطه جنسی، لذت توسط ناحیه کلیتوریس بیشتر شود. بنابراین مشکلی منفی برای روابط جنسیشان در آینده ایجاد نخواهد شد.

لابیاپلاستی در دختران جوان

لابیاپلاستی در دختران جوان

آیا دخترانی که لابیاپلاستی انجام دادند در آینده می‌توانند طبیعی زایمان کنند یا خیر؟

دخترانی که در گذشته لابیاپلاستی انجام دادند ، زایمان طبیعی راحت‌تری نسبت به سایر افراد دارند. چرا؟ زیرا لابیا در حین بارداری افزایش سایز دارد، اما این مورد در دخترانی که لابیاپلاستی انجام داده بودند، رخ نمی‌دهد، بنابراین حین بارداری اذیت نمی‌شوند. همچنین ریسک عفونت ها هنگام بارداری را کاهش می‌یابد. پس نتیجه می‌گیریم این روش ، زایمان طبیعی را مختل نمی‌کند.

مزایای لابیاپلاستی در دختران جوان و باکره

لابیاپلاستی باعث تصحیح ظاهر لابیاها می‌شود و همچنین اعتماد بنفس فرد را بالا می‌برد.

جای جراحی یا لیزر باقی نمی‌ماند و مشخص نمی‌شود که در گذشته لابیاپلاستی صورت گرفته است.

با انجام لابیاپلاستی برای همیشه از این مشکل خلاص می‌شوید و دیگر لابیاها به فرم اولیه برنمی‌گردند.

روش‌های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر : این روش برای افرادی استفاده می‌شود که لابیای بسیار بزرگی ندارند. معمولا برای دختران باکره از این روش استفاده می‌شود، زیرا هم لابیای ضخیم ندارند و هم جای این عمل باقی نمی‌ماند.

لابیاپلاستی با جراحی : از لابیاپلاستی با جراحی زمانی استفاده می‌کنند که لابیا بسیار بزرگ یعنی بزرگتر از چهار سانتی‌متر باشد. در این روش از بخیه‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند که ردی از عمل باقی نماند.

لابیاپلاستی و هودوپلاستی همزمان در دختران جوان باکره

در بعضی افراد هنگامی که لابیاپلاستی انجام می‌شود، بعد از اینکه لابیاها کوچک شدند، تازه متوجه بزرگی کلیتوریس و بدفرمی آن می‌شوند. اینگونه افراد می‌توانند ، در معاینات اولیه از جراح درخواست کنند که همزمان با لابیاپلاستی، عمل هودوپلاستی نیز انجام دهد. هودوپلاستی جراحی زیبایی کلیتوریس می‌باشد. این روش‌ها برای دختران جوان و باکره بدون مانع است و می توانند به راحتی نسبت به انجام آن اقدام نمایند. توجه داشته باشید که در انجام همزمان این دو روش، از لیزر استفاده نمی‌شود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

  •  آهسته قدم بردارید و راه بروید.
  • سعی کنید بعد از انجام لابیاپلاستی تا چند روز از توالت فرنگی استفاده کنید.
  • در صورت نیاز به شستشو از آب خنک استفاده کنید.
  • از مصرف آنتی‌بیوتیک تجویز شده غافل نشوید.
  • از پوشیدن لباس‌های تنگ تا دو هفته بشدت خودداری فرمایید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
  • متخصص زنان و زایمان و نازایی
  • درمان بیماری های زنان
  • جراحی های زیبایی زنان
  • درمان ناباروری
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button