دکتر بهناز بنی هاشمی » جراحی ها » پرده بکارت یا هایمن
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

پرده بکارت یا هایمن

فردی که تا به حال رابطه جنسی نداشته است را باکره می نامند. ولی برخی افراد رابطه جنسی و از دست دادن باکرگی را به شیوه متفاوتی تعریف می کنند.

باکرگی به چه معناست؟

فرد باکره فردی است که تا به حال رابطه جنسی نداشته است. ولی این تعریف به این سادگی نیست. زیرا رابطه جنسی برای افراد مختلف به معنای متفاوتی است. به همین دلیل باکرگی هم معانی مختلفی دارد.

افراد زیادی بر این باورند که رابطه جنسی به شکل دخول برای اولین بار به معنای از دست دادن باکرگی است. ولی این تعریف روش های دیگر رابطه جنسی را شامل نمی شود.

برخی افرد دخول نداشته اند ولی روابط جنسی دیگری مانند رابطه جنسی مقعدی یا اورال یا دهانی داشته اند. برخی نیز بر این باورند که تجاوز به معنای رابطه جنسی نیست و در صورتی این تعریف درست است که هر دو طرف بخواهند. به این دلایل تعریف از دست دادن باکرگی پیچیده است. ما در این مقاله قصد داریم درباره پرده بکارت صحبت کنیم.

پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارت یا هایمن چیست؟

پرده بکارت یک بافت نازک و گوشتی است که در ابتدای واژن قرار دارد. درباره پرده بکارت بحث های زیادی شده است. برخی افراد فکر می کنند که پرده بکارت کاملاً ورودی واژن را می پوشاند تا زمانی که کشیده و پاره شود. ولی این مورد درست نیست. در اغلب موارد پرده بکارت به طور طبیعی دارای یک سوراخ است به اندازه ای که خون قاعدگی بتواند از آن عبور کند، همچنین فرد می تواند به راحتی از تامپون استفاده کند. برخی افراد با پرده بکارت بسیار کوچکی به دنیا می آیند که به نظر می رسد که اصلا پرده بکارت ندارند.

در برخی موارد نادر هم پرده بکارت کاملاً ورودی واژن را می پوشاند و هیچ مجرایی ندارد و یا مجرا خیلی کوچک است. در این موارد نیاز است که عمل جراحی کوچکی انجام گیرد تا بافت اضافی برداشته شود. همانند دیگر اجزای بدن، پرده بکارت هم برای افراد مختلف متفاوت است.

پرده بکارت ممکن است برای بار اول که دخول صورت می گیرد، کشیده شود و می تواند باعث درد و خونریزی گردد. ولی این مورد برای همه اتفاق نمی افتد. راه های دیگری وجود دارد که پرده بکارت کشیده می شود مانند دوچرخه سواری کردن، ورزش کردن یا وارد کردن تامپون می تواند باعث کشیده شدن پرده بکارت شود.

آیا داشتن پرده بکارت به معنای باکرگی است؟

برخی افراد بر این باورند که در صورتی که پرده بکارت کشیده شود، به معنای از دست دادن باکرگی است. داشتن پرده بکارت و باکره بودن به یک معنا نیست. برخی افراد پرده بکارت شان در اثر عوامل دیگری مانند تامپون، ورزش کردن و … کشیده می شود و شکل متفاوتی دارد.

شکل های متفاوت پرده بکارت

پرده بکارت شکل ها و ضخامت های متفاوتی دارد. برای اینکه متوجه شکل و نوع آن شد باید مورد معاینه و بررسی قرار گیرد. به این ترتیب می توان نوع آن را تشخیص داد.

منبع : https://www.plannedparenthood.org/learn/teens/sex/virginity

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
  • متخصص زنان و زایمان و نازایی
  • درمان بیماری های زنان
  • جراحی های زیبایی زنان
  • درمان ناباروری
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button